Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 8. prosince 2022 Květoslava

Je třeba zabít Čunka?

15. 06. 2007 12:52:49
Úcta k lidem, které jsme si zvolili, aby nám usnadňovali život tvorbou správných zákonů, je u českého voličstva asi hodně dlouho fuč. A jakékoliv citlivější jednání našich zákonodárců je tak posuzováno velmi přísně. Příčinou jsou v 99 % případů oni sami. Plané sliby o omezení imunity, zmrazení platů a pak výmluvy, proč to nešlo ... Jednání na plénu sněmovny o publicistickém pořadu, kde byli přirovnáni k pracovitým africkým velkomravencům ... A teď tanečky kolem politika, který má z ostudy už celý šatník.

Někdy si myslím, že různé kauzy a kauzičky si snad páni poslanci (a paní poslankyně - džendr je džendr) sami vymýšlejí, aby jednak měli co nejvíce volna (pokud odpadne schůze sněmovny) a aby se přesto blýskli před novináři svým bystrozrakem (pokud se nerealizuje nápad šéfposlance Vlčka na elektrický ohradník, jímž by novináři byli umravněni).

Dnešní jednání o kauze Čunek (resp. o tom, zdali tento bod projde na jednání sněmovny) i zvraty dny minulých, které někdy připomínají vít informací v případu týraného chlapce z Kuřimi, nasvědčují, že si naši legislativci zvykli tlachat a nestarat se o lidi, kteří je platí. S drzým čelem tak zahájili aktuální volební období, v tomto duchu absolvovali tahanice zvané sestavování vlád(y) a na tento styl práce zřejmě zajde i všemi slibovaná reforma financí, sociálna a zdravotna.

Co by asi poslanci dělali, kdyby nebylo kauzy Čunek? Pracovali? Pilovali reformu? Opozice by šla vládě po krku konstruktivním způsobem a koalice semknutá v jeden šik by věcnými argumenty získávala podporu pro reformní kroky? Jak znám prostředí paláců na Malé Straně, tak by musel vyvstat jiný problém, který by zaplnil média, umožnil nekonečné spekulace a bohorovný pracovní klid.

Je mi líto Jiřího Čunka. Je-li vinen korupcí, je jeho vina dvojnásobná. Kvůli jeho případu vázne práce na užitečných věcech. Není-li vinen korupcí, spočívá jeho tragédie v tom, že historie si ho zapamatuje v nejlepším případě jako kapitána Dreyfuse, jehož aféra hýbala Francií na konci 19. století. Kdo to byl a co vlastně měl provést už nikdo neví. Lidé si možná pamatují jméno spisovatele, který kauzu medializoval - jmenoval se Émile Zola. Je to škoda - šance na slušné jednání je v kauze Čunek nenávratně pryč. Ať dopadne jakkoliv, zbude jen a jen smrad.

Autor: Mario Böhme | pátek 15.6.2007 12:52 | karma článku: 26.80 | přečteno: 3806x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Opoziční smlouva v Praze

Nová rada hlavního města Prahy vznikne na základě opoziční smlouvy mezi SPOLU a ANO. V Událostech, komentářích dostali prostor zástupci pirátů, topky a ANO tuto novou situaci „vysvětlit“.

7.12.2022 v 10:45 | Karma článku: 25.35 | Přečteno: 605 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Zavraždění tří ruských novinářů ve Středoafrické republice 2018

V Putinově Rusku nejen nepohodlní novináři pravidelně vypadávají z oken, jsou zastřeleni, otráveni, či umírají na „ infarkt „. Policie vždy tvrdí, že spáchali sebevraždu pod vlivem drog, nebo vypadli „ neštˇastnou náhodou „.

6.12.2022 v 21:02 | Karma článku: 10.46 | Přečteno: 257 | Diskuse

Pavel Ďuran

Očima rekonvalescenta

Vstal jsem hrobníkovi z lopaty. Souhlasím se Sašou Mitrofanovem. Petr Fiala mne uklidnil, neboť až odezní krize, zeštíhlí stát.

6.12.2022 v 11:26 | Karma článku: 26.28 | Přečteno: 673 | Diskuse

Jiří Nápravník

Proč je tak drahá elektřina a kde je chyba

V minulém článku o elektřině jsem psal o tom, že v ČR je dostatek elektřiny pro domácnosti, firmy a zbývá i pro export nebo prodej na burze. Okolo ceny elektřiny se objevilo mnoho Fake News, pojďme si to tedy probrat podrobně.

6.12.2022 v 7:48 | Karma článku: 36.10 | Přečteno: 1077 | Diskuse

Jiří Medula

Za všechny proti všem.... aneb budou použity staré triky ?!!!

Předvolební prezidentská kampaň vstupuje do finální fáze. Navzdory původnímu počtu uchazečů se situace velmi vyjasnila. Proto může dojít k velmi zásadní a značnou částí občanů toužebně očekávané změně. Stačí mít rozum a odvahu...

5.12.2022 v 16:47 | Karma článku: 27.45 | Přečteno: 924 |
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1179

Vystudovaný teolog, kdysi novinář, příležitostný básník. Rád čtu. Rád píšu. Rád pivo.

Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

Zemřela Kirstie Alleyová. Hvězda trilogie Kdopak to mluví podlehla rakovině

Po krátkém boji s rakovinou zemřela v 71 letech americká herečka Kirstie Alleyová, hvězda filmové trilogie Kdopak to...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Politik opustil partnerku a děti po šestnácti letech kvůli pornoherečce

Německý politik Hagen Reinhold (44) opustil svoji dlouholetou partnerku Karoline Preislerovou (51), se kterou má tři...

Žádné Uložto! Startuje České kino, za stovku nabízí ke streamování 650 filmů

Oblíbené české filmy, pohádky i seriály ke stažení na jednom místě, legálně a ve vysoké kvalitě slibuje nová platforma...