Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 8. prosince 2022 Květoslava

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Wolf778

Mantra o "byť jediném zachráněném životě"

mě neskutečně dojímá. Kdyby nějaký cvok utratil miliardu za hromadu smradlavého želé, které by ale nějak zachránilo onen jediný lidský život, nemohl by nikdo ani pípnout, neboť cena lidského života je bez jakýchkoli diskuzí penězi nevyčíslitelná - a z toho budeme vycházet.

 

Ergo, kladívko, nechť ČT vysílá zinscenované krvavé masakry z našich silnic uprostřed pořadů, tak jako Nova reklamy.  Nejlépe pak s pořádně ohuleným zvukem, aby ani nahluchlá babička nepřišla o praskot lebeční klenby a zučení krve prýštící z roztržené tepny. Především bych to ale pustil pěkně po večerníčku, protože s výchovou k zodpovědnosti na silnici se musí začít už u těch nejmenších.

 

Holt je to jednou veřejná služba a už se to zaplatilo, tak se to bude vysílat nonstop, i kdyby čert na koze jezdil. Za ten jeden zachráněný život to totiž stojí. Jo a školy by na to měly povinně chodit 2x ročně do IMAXu... Ehm a  kdo že to tady vlastně nemyslí?

0/0
2.6.2009 1:51

MPLIS

Re: Mantra o "byť jediném zachráněném životě"

Milý rozhořčený příteli! Viděl jsi někdy ty rozříštěné kosti a kaluž krve na silnici? Dvakrát, třikrát... jen proto, že nějaký hňup předjížděl zprava, telefonoval - a nedobrzdil nebo se vůbec nekoukal... Asi by se nemělo říkat "ať to stojí co to stojí" - zde jde zřejmě o jedno: když už nás to něco stálo, tak ať to proboha má možnost působit. Logické, ne?

0/0
2.6.2009 7:09

Wolf778

Re: Mantra o "byť jediném zachráněném životě"

Neviděl. Je to snad argument pro či proti? A kdybych to viděl, byl by to argument pro či proti? Mně už se prostě zvedá žaludek z tohoto způsobu "argumentace". Přesně v tomto duchu se nesou i různá opatření proti terorismu a organizovanému zločinu. Ať je to opruz sebevětší, kdyby to zachránilo jednoho člověka, kdyby to usvědčilo jednoho mafiána, tak je to ok - čili jistě nikdo nemůže nic namítat.

Když už to natočili, tak ať to pouštějí. IMHO to bude mít statisticky neměřitelný efekt, takže zůstane u toho zbožného přání o záchraně jednoho života ať to stálo co to stálo. Ale účelově ohýbat platné předpisy jen kvůli tomu, aby něco "mělo možnost působit"?

 

Kde s touto filosofií jednou skončíme? Co takhle šoty s nádory tlustého střeva proti konzumaci uzenin? Co reklamy proti kouření a alkoholu? Film o zkažených zubech proti sladkostem? Nebo záběr tupě zírajícího dítěte se zarudlýma očima - proti nadměrnému sledování televize? Samé užitečné nápady, nemyslíte?

0/0
2.6.2009 12:25

Stará kára

Re: Mantra o "byť jediném zachráněném životě"

To je dobře, že se vám zvedá žaludek. Jen aby se taky zvednul, až budete (debilně) předjíždět v pravotočivé zatáčce autobus bez ohledu na dvojitou plnou.

0/0
2.6.2009 15:18

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS